Köpek Kreşi

Köpek Kreşi


Hepimiz köpeklerimizi köpek değil de bir insan, en yakın arkadaşımız, evin bir bireyi gibi düşünüp seviyoruz. Onlarda bizi aynı şekilde hatta daha da ilerisi bizden başka kimseleri yokmuş gibi seviyorlar. Onları hayatımıza dâhil ettiğimiz andan itibaren onlara karşı sorumluyuz. Çünkü onlar büyümeyen çocuklarımız.

Ama bizlerinde hayatımızda yapmamız gereken temel işler var. Meşguliyetlerimiz ve hayatımızı idame ettirmemizi sağlayan işlerimiz gibi. Biz evden çıktığımız andan itibaren onlar için uzun ve yalnız bir bekleyiş başlar. Bazısı bu bekleyişi sabırla karşılar bazısıysa ne yazık ki o yalnızlık anlarını, bekleyişi kabul etmez. Ve bazen dertlerini en iyi ifade etme şekli olan havlamaya ulumaya yâda evde ufak yaramazlıklar yapmaya başvururlar. Bütün bunları yapmalarının tek nedeni biziz, yani hayatlarında sahip oldukları en önemli şeyi yanlarında istemeleridir.

Bu anlattıklarımız birebir yaşayan ve bilen birileri olarak bizde onlar için bir kreş düşündük. Sabah siz işe giderken onlarda servislerine binip kreşlerine gelecekler. Akşama kadar bol bol koşup oynayacakları, arkadaşlarıyla sosyalleşecekleri, eğlenecekleri, enerjilerini atacakları bir okul. Sizin işten dönme saatinizde onlar da yine servislerine binip evlerine dönecekler.

Düşünsenize, işe giderken o mahsun ve üzgün bakışlara maruz kalmadan ve bütün gün şimdi yalnız
başına ne yapıyordur sorusu aklınıza gelmeden huzurla çalışmak. Hatta iş çıkışı kendiniz için bir program yaparken tedirgin olmamak ne hoş bir duygu olur.

Onlarda tıpkı sizin gibi yoğun hatta sizden daha şanslı bir gün geçirmiş, eğlenmiş ve yorulmuş olacaklar. Eve geldiklerinde sizinle sakin bir akşam geçirmek isteyecekler. Çünkü yarın yine okul var.
Köpekleriniz kendilerine özel servisle sabah evlerinden alınıp, akşam iş dönüşünde geri getirilecekler.

Gündüz öğünlerini yâda günlük yemeklerini burada yiyecekler.

Eğer akşam için acil bir durumunuz yâda her hangi bir planınız halinde bir telefonla akşamını burada geçirebilir ve size bir çözüm bulunabilir.

Akşam evlerine döndüklerinde yemeklerini yemiş, eğlenmiş ve temel ihtiyaçlarını karşılamış olacaklar.